Funkcjonalne rolety dzień-noc. Gdzie i dlaczego warto je zamontować?

rolety dzień-noc

Rolety dzień-noc cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem klientów. Ich popularność wynika nie tylko z wyjątkowej estetyki tych osłon okiennych, ale przede wszystkim ich funkcjonalności i wygody użytkowania. W tym artykule przedstawimy najważniejsze cechy rolet dzień-noc, ich zalety oraz przykłady ich zastosowania.

Czym się wyróżniają rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc łączą w sobie właściwości standardowych żaluzji i rolet. Wyróżnia je charakterystyczna budowa. Posiadają dwie łączone tkaniny, składające się z dwóch poziomych pasów zaciemniających i prześwitujących, układanych naprzemiennie. Za sprawą takiej budowy możliwa jest regulacja stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Można wpuszczać do wnętrza pożądaną ilość światła słonecznego, częściowo przysłaniając okno lub też całkowicie odsłaniając. To właśnie nietypowa konstrukcja sprawia, że stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rolet materiałowych. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach. Za sprawą szerokiej oferty wzorów i kolorów rolet, można nimi skutecznie zastąpić standardowe firany i zasłony.

Jakie są główne zalety rolet dzień-noc?

O głównej zalecie rolet dzień-noc już wspomnieliśmy, a jest to możliwość sterowania poziomem światła, które wpada do pomieszczenia z zewnątrz. Regulacja odbywa się w bardzo prosty i szybki sposób - wystarczy przesunąć poziome pasy, aby rozjaśnić pomieszczenie lub stworzyć w nim lekko przyciemniony klimat. Z kolei wieczorem i nocą, kiedy przebywamy w mieszkaniu przy świetle, możemy całkowicie zasłonić okna, ograniczając osobom na zewnątrz wgląd do wnętrza.

Gdzie zastosować rolety dzień-noc?

Za sprawą możliwości dowolnej regulacji stopnia zaciemnienia pomieszczenia rolety dzień-noc doskonale sprawdzą się we wnętrzach, w których najczęściej oglądamy telewizję, pracujemy przy komputerze lub czytamy książki. Promienie słoneczne nie będą nam wówczas przeszkadzać, a jednocześnie we wnętrzu nie zapanuje całkowity mrok.

Świetnie sprawdzą się również w pokoju dziennym. Zasada ich działania jest banalnie prosta, więc żaden domownik nie będzie mieć najmniejszych problemów z obsługą.

Zmieniamy klimat twojego otoczenia