Blog

montaż moskitiery na drzwiach

Moskitiery to coraz popularniejsze rozwiązanie w polskich domach, które pozwala cieszyć się świeżym powietrzem, jednocześnie chroniąc przed insektami.

czyszczenie moskitier

Moskitiery są istotnym elementem zatrzymania insektów poza domem. Niestety, kontakt z zanieczyszczeniami i owadami może prowadzić do ich zabrudzenia. Jak poprawnie czyścić powierzchnię moskitier? Co warto robić, a czego należy unikać? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

moskitiery ramkowe

Dobrze zaaranżowane pomieszczenie jest połączeniem wielu różnych elementów. Zdarza się, że niektóre ważne detale nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Szybko jednak odczujemy ich brak w czasie codziennego funkcjonowania. Dobrym tego przykładem są moskitiery, w tym moskitiery ramkowe. Czym się one charakteryzują? I jakie są ich zalety? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

rolety zewnętrzne

Obecnie w aranżacji wnętrz można zauważyć tendencje do wykańczania wnętrz w trzech rodzajach stylów: nowoczesnym, loftowym oraz skandynawskim. Każdy z nich pod względem zastosowanych kolorów, materiałów wykończeniowych różni się od siebie.  W jaki sposób wykończyć okno, aby współgrało ono ze stylem skandynawskim?

żaluzje drewniane

Żaluzje były już stosowane wiele lat temu, tylko wtedy aluminiowe, a nie drewniane. Jest to jeden z najbardziej efektownych sposobów na aranżację okien. Ich konstrukcja pozwala na kontrolę natężenia światła i jego kierunku. Lamelki obracają się o 180 stopni, dzięki czemu można bawić się światłem i cieniem. Żaluzje chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń, oświetleniem ulicy i zaglądającymi nam w okna sąsiadami. A jak zadbać o rolety, żeby starczyły nam na długo?

rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to bardzo ciekawa forma osłon okiennych. Mają one naprawdę sporo zalet, w związku z czym nie ma się co dziwić, że coraz częściej pojawiają się w oknach zarówno budynków firmowych, jak i domów prywatnych. Jednak czy zamontowanie rolet zewnętrznych jest opłacalne i wprost przekłada się na oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń? Przeanalizujmy ten temat!

rolety

W domu powinniśmy się czuć przede wszystkim bezpiecznie. Ważny jest jednak również komfort mieszkańców. Niektórzy z nas mieszkają przy ruchliwej ulicy albo sąsiadują z firmami, które w codziennej pracy generują hałas. Takie sytuacje bywają frustrujące oraz wpływają negatywnie na samopoczucie. Bóle głowy czy poddenerwowanie oddziałują na nasze zdrowie, a często także na relacje z bliskimi. Właśnie dlatego warto zastosować odpowiednie rozwiązania, które choć w pewnym stopniu stłumią dochodzące z zewnątrz dźwięki.

żaluzje drewniane

Z całą pewnością nie można odmówić żaluzjom drewnianym eleganckiego wyglądu oraz wygody użytkowania. Być może niektórzy zastanawiają się, w jakich wnętrzach sprawdzą się osłony okien wykonane z drewna. W naszym wpisie przedstawiamy zatem możliwości aranżacji wnętrz z żaluzjami drewnianymi w roli głównej.

rolety wybór

Ważnym elementem wystroju każdego wnętrza jest osłona okna. Wymagamy, by komponowała się z jego stylem, ale też była użyteczna i odpowiadała naszym potrzebom. Kiedy poszukujemy idealnego rozwiązania, to najczęściej wahamy się między wyborem rolet a żaluzji. W naszym wpisie w jednym miejscu przedstawiamy właściwości każdego z systemów.

moskitiery

Wielkimi krokami zbliża się do nas sezon letni, czyli czas wzmożonej aktywności wszystkich owadów. Dni i noce stają się coraz cieplejsze, dlatego coraz częściej otwieramy lub uchylamy okna, aby zapewnić sobie odpowiednią wentylację i powiew świeżego powietrza. Do naszych domów coraz częściej wlatują więc muchy, osy, komary, pszczoły i inne latające insekty. Zdarza się, że przez otwarte bądź uchylone okna przedostają się do naszych wnętrz także pająki czy stonogi. Można radzić sobie z nimi na kilka sposobów, np. stosować repelenty, jednak żadna z metod nie jest zarówno tak skuteczna, jak i bezpieczna dla zdrowia wszystkich domowników jak montaż moskitier. 

Zmieniamy klimat twojego otoczenia