Zalety żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane - obraz

Żaluzje drewniane są wyjątkowo trwałe i wyróżniają się oryginalnością. Ich naturalny charakter doda elegancji prawie każdemu wnętrzu, niezależnie czy jest wykończone w stylu retro, minimalistycznym, skandynawskim, czy nowoczesnym. Stanowią niebywale estetyczny element wykończeniowy wszystkich pomieszczeń. Ich listwy mogą być wykonane z litego drewna albo z bambusa.

Jaki kolor wybrać?

Nasza firma daje do wyboru swoim klientom pełną gamę kolorystyczną żaluzji drewnianych. Powodem jest różna kolorystyka stolarki okiennej. Kiedy jednak musimy zdecydować się na konkretny kolor, stajemy przed trudnym dylematem, bo jak wybrać barwę, która najlepiej będzie pasować do naszego wnętrza? Oto kilka praktycznych porad:

  • Jeśli wnętrze jest utrzymane w stylu skandynawskim, zdecydujmy się na żaluzje w odcieniach bieli, szarości lub delikatnych pasteli.
  • Jeśli mamy minimalistyczną aranżację, to najlepiej postawmy na biele, szarości albo naturalne odcienie drewna, które wizualnie ocieplą pomieszczenie.
  • Do wnętrz klasycznych najlepiej będą pasowały żaluzje w naturalnych odcieniach drewna albo te utrzymane w ciemnych tonacjach.

Zalety żaluzji drewnianych:

  • Precyzyjna regulacja – dzięki temu możemy z dużą dokładnością decydować o tym, ile światła słonecznego wpuścić do naszego domu.
  • Świetna ochrona przed słońcem – można je wpuszczać do środka w zależności od upodobań albo całkowicie się od niego odciąć, zaciemniając okno drewnianymi listewkami.
  • Doskonała osłona przed ciekawskimi spojrzeniami – listwy w pozycji zasłoniętej stwarzają nieprzeniknioną dla wzroku barierę, doskonale chroniąc naszą intymność przed przechodniami zaglądającymi do środka domu.
  • Ciepły klimat – swoim drewnianym kolorem wprowadzają do każdego wnętrza ciepłą atmosferę.
  • Pracują bezproblemowo i sprawnie – dzieje się tak, ponieważ mają nowoczesną konstrukcję.

Każda żaluzja drewniana jest dodatkowo wyposażona w ozdobny karnisz, który zakrywa metalową rynnę, co sprawia, że ich naturalny wygląd nie jest zaburzony żadnymi świecącymi elementami. Jeśli chcemy jeszcze bardziej je wizualnie wzbogacić, to możemy zdecydować się na sznurkową albo taśmową drabinkę, która nada im więcej elegancji.

Zmieniamy klimat twojego otoczenia