Jaki kolor rolet będzie najlepszy?

zielone rolety w biurze

Podobnie do firanek czy zasłon rolety okienne występują w różnych kolorach i wzorach. Odpowiednio dobrane i dopasowane do aranżacji całego wnętrza mogą stanowić piękną ozdobę. Najważniejsze jest, aby wybierając rolety, zwrócić uwagę na to, żeby stały się spójnym elementem wystroju danego pomieszczenia. Kolor rolet zawieszonych w oknach wpływa na nasz odbiór całego wnętrza oraz na to jak się w nim czujemy.

Jak wybrać odpowiedni kolor?

Wybierając rolety, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to jak jasne jest pomieszczenie. Okna, które wychodzą na stronę północną będą świetnym miejscem na zamontowanie jasnych albo półprzezroczystych rolet, ponieważ nie świeci w nie nigdy ostre światło. Jeśli nasze okna wychodzą na południe albo zachód, warto rozważyć zakup rolet w intensywnych, bardziej nasyconych odcieniach, które stanowią lepszą granicę dla uciążliwych promieni słonecznych. Jeżeli w naszym pomieszczeniu cały czas świeci słońce, a my chcemy ograniczyć jego intensywność oraz sprawić, aby wnętrze się nie nagrzewało, najlepszym wyborem będą rolety metalizowane zewnętrznie. Błyszczący materiał powoduje odbijanie promieni, dzięki czemu pokój przez cały dzień pozostaje przyjemnie chłodny.


Ważną rzeczą jest także dopasowanie odpowiedniego koloru rolet, który będzie pasował do wystroju wnętrza. Najbardziej uniwersalne są niewątpliwie rolety gładkie albo te z bardzo subtelnymi wzorkami w neutralnych barwach. Takie stonowane wizualnie wzory z pewnością idealnie wkomponują się w nasze pomieszczenie, niezależnie od tego w jakim stylu jest wykończone.

Rolety do sypialni

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają duży wpływ na to jak się czujemy. Warto wykorzystać tę wiedzę przy dokonywaniu wyboru koloru rolet. W sypialniach najlepiej sprawdzą się rolety utrzymane w chłodnych odcieniach. Zimne kolory sprawiają, że się wyciszamy i uspokajamy, co jest szczególnie ważne przed snem. Fiolety, błękity czy zielenie będą świetnym wyborem do sypialni, która dzięki nim stanie się przestronniejsza i zyska odrobinę świeżości.

Zmieniamy klimat twojego otoczenia