Wszystko o żaluzjach pionowych

żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe są powszechnie znane pod nazwą verticale. Jeszcze do niedawna były kojarzone tylko z powierzchniami biurowymi, które charakteryzują się surową i chłodną aranżacją. Od niedawna obserwujemy wzrost zainteresowania tego typu żaluzjami także w prywatnych mieszkaniach i domach. Można je z powodzeniem wykorzystać jako ciekawy akcent aranżacyjny, który będzie stanowił idealne dopełnienie stylistyki całego wnętrza.

Zalety żaluzji pionowych:


Uniwersalność wymiarowa – takie żaluzje będą idealnie pasować do okien o różnych wymiarach. Nadają się do zacieniania okien małych, dużych i balkonowych.


Prosty design – często właśnie tego szukamy i oczekujemy od zasłon. Ich wygląd jest prosty, wręcz minimalistyczny, dlatego świetnie komponują się z nowoczesnymi aranżacjami.


Trwałe materiałyżaluzje pionowe powstają z niezwykle trwałych i odpornych materiałów, które gwarantują ich bezawaryjne używanie przez bardzo długi czas.


Łatwy montaż – aby go samodzielnie wykonać, wystarczy mieć wiertarkę oraz komplet żaluzji. W opakowaniu nowych vericali odnajdziemy wszystkie niezbędne do montażu elementy.


Precyzyjna kontrola ilości światła – dzięki charakterystycznemu sposobowi regulacji pionowych lameli, możemy bardzo precyzyjnie kontrolować ilość wpadającego z zewnątrz światła.


Nieskomplikowane czyszczenie – żaluzje pionowe bardzo łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy regularnie odkurzać je przy pomocy domowego odkurzacza wyposażonego w odpowiednią końcówkę (najlepiej ssawkę). Należy jedynie pamiętać o czyszczeniu ich ruchem z góry w dół, aby nie odczepić wiszących lameli od listwy. Jeżeli na lamelach pojawią się niechciane plamy, wystarczy zmyć je przy użyciu delikatnego środka czyszczącego przeznaczonego dla verticali.


Gdzie będą najlepiej wyglądać?


W niepamięć odchodzą czasy, gdy żaluzje pionowe były montowane tylko w biurach. Architekci wnętrz często instalują je w pokojach dziennych, domowych gabinetach czy salonach. Należy pamiętać, że żaluzje tego typu będą się najlepiej prezentować w dużych oknach.

 

Zmieniamy klimat twojego otoczenia