Żaluzje aluminiowe. Przegląd rozwiązań 

żaluzje aluminiowe

We wnętrzach, w których przebywamy, lubimy mieć skuteczne osłony okienne, które ochronią pomieszczenia przed nadmiarem światła słonecznego, a także sprawią, że po zapadnięciu zmroku, nasze życie nie będzie widoczne dla przypadkowych przechodniów lub ciekawskich gapiów z sąsiedztwa. Bardzo popularnym rodzajem takich osłon są rolety i żaluzje okienne. Wśród tych drugich dużym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie od lat żaluzje aluminiowe

Zalety żaluzji aluminiowych:

Są trwałe – materiał, z którego są wykonane, charakteryzuje się dużą trwałością i lekkością. Żaluzje aluminiowe są odporne na wyginanie, uszkodzenia i działanie promieniowania UV.


Duży wybór kolorów – żaluzje aluminiowe mają szeroką paletę barw, dlatego z łatwością można wybrać do swojego wnętrza barwę najlepiej do niego pasującą i idealnie komponującą się z aranżacją panującą w naszym domu. W naszej ofercie dostępne są nawet żaluzje perforowane i drewnopodobne.


Spory wybór dodatków – decydując się na żaluzje aluminiowe, możemy wybierać wśród wielu dodatków, które sprawią, że żaluzje będą prezentować się jeszcze bardziej elegancko. Nasza firma oferuje do tego typu żaluzji: drabinki taśmowe, drewniane listwy dolne, a także drewniane karnisze.


Precyzyjna regulacja światła wpadającego do pomieszczeń – największą zaletą żaluzji aluminiowych jest możliwość bardzo precyzyjnej regulacji ilości światła, jakie chcemy wpuszczać do naszych wnętrz. Aby rozjaśnić pomieszczenie, nie musimy całkowicie odsłaniać żaluzji, wystarczy, że odpowiednio ustawimy jej lamele.


Łatwe w konserwacji i czyszczeniu – żaluzje aluminiowe nie wymagają wykonywania skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych, a ich czyszczenie jest banalnie proste. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je wilgotną szmatką!


Są odporne na działanie wilgoci – dlatego można je bez ryzyka montować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, czyli np. w kuchni i łazience.


Są estetyczne i uniwersalne – pasują zarówno do salonu czy sypialni, jak i do biura. 

Jakie są rodzaje żaluzji aluminiowych?

Żaluzje aluminiowe różnią się między sobą przede wszystkim wysokością lameli. Wyróżniamy modele o wysokości 25 mm, 16 mm oraz 50 mm. Żaluzje 25 i 16 mm są najpopularniejszymi modelami, które są najczęściej stosowane w domach i biurach. Mają klasyczne mechanizmy poruszania składające się ze sznurków i pokręteł, ale można wyposażyć je w mechanizmy elektryczne, które są schowane w specjalnej kasecie, dzięki czemu nie rzucają się w oczy. Żaluzje o wysokości lameli 50 mm znajdują zastosowanie zarówno w prywatnych domach, jak i lokalach użytkowych. Dzięki większemu wymiarowi poszczególnych lameli świetnie sprawdzają się w zasłanianiu dużych okien i sporych przeszkleń. Do wyboru mamy żaluzje standardowe, retro (wyglądają na stare dzięki wykorzystaniu ozdobnych mechanizmów sterujących w kolorze srebra i mosiądzu oraz drewnianych listew na górze i dole) oraz retro minus (ten model ma nowoczesny wygląd, ale listwy dolne i górne są zrobione z drewna, co powoduje, że prezentują się bardzo stylowo).

 

Zmieniamy klimat twojego otoczenia