Rodzaje moskiter. Dostępne modele

moskitiery

Wielkimi krokami zbliża się do nas sezon letni, czyli czas wzmożonej aktywności wszystkich owadów. Dni i noce stają się coraz cieplejsze, dlatego coraz częściej otwieramy lub uchylamy okna, aby zapewnić sobie odpowiednią wentylację i powiew świeżego powietrza. Do naszych domów coraz częściej wlatują więc muchy, osy, komary, pszczoły i inne latające insekty. Zdarza się, że przez otwarte bądź uchylone okna przedostają się do naszych wnętrz także pająki czy stonogi. Można radzić sobie z nimi na kilka sposobów, np. stosować repelenty, jednak żadna z metod nie jest zarówno tak skuteczna, jak i bezpieczna dla zdrowia wszystkich domowników jak montaż moskitier. 

Czym są moskitiery?

Moskitiery to zasłony produkowane z gęstych siatek, które możemy zakładać na otwory okienne lub drzwiowe. Zamontowanie tego typu siatek o gęstym splocie skutecznie chroni wnętrze naszego domu przed wszelkimi owadami. Jest to fizyczna bariera nie do pokonania dla insektów, które są nieproszonymi gośćmi w naszych mieszkaniach. Historia moskitier jest bardzo długa, gdyż już w czasach starożytnych były wykorzystywane przez bogatych ludzi. Zachowały się ślady stosowania tego typu zasłon w starożytnym Egipcie, gdzie między innymi wykorzystywała je nad swoim łóżkiem sławna Kleopatra. Do powszechnego użytku weszły w XVIII wieku. Dzięki swojej skuteczności nie wyszły z użycia do dzisiaj i nadal są najlepszą formą ochrony domów przed inwazją owadów. 

Jakie są rodzaje moskitier?

W dzisiejszych czasach możemy wybierać spośród wielu rodzajów moskitier, które różnią się między sobą sposobem montażu oraz funkcjonalnością. Oto podstawowe typy moskitier, które mogą Państwo nabyć w naszym sklepie:

Moskitiery ramkowe
Jest to rodzaj siatki rozpiętej na ramie, którą montuje się do okna za pomocą specjalnych zaczepów obrotowych. Ich wielką zaletą jest szczelne przyleganie do ramy okna, dzięki czemu nawet najmniejsze owady nie mają szans dostać się do wnętrza naszego domu.

Moskitiery otwierane
Ten rodzaj moskitier doskonale sprawdza się w drzwiach balkonowych i dużych oknach tarasowych. Mogą być montowane do fasady budynku albo futryny drzwiowej na zawiasach. Specjalne magnesy utrzymują moskitierę szczelnie zamkniętą, a zastosowana na dole uszczelka szczotkowa skutecznie uniemożliwia przedostanie się owadów do domu.

Moskitiery rolowane
Moskitiery tego typu to niestandardowe osłony zapobiegające wlatywaniu do pomieszczeń owadów. Składają się z kasetki, prowadnic oraz mechanizmu sprężynowego, dzięki któremu siatka może płynnie i szybko nawijać się w kasecie. Mogą być montowane w oknach oraz drzwiach, występują zarówno w opcji poziomej, jak i pionowej.

Moskitiery przesuwane
Takie moskitiery są zaprojektowane specjalne z myślą o zabezpieczaniu drzwi. Są niezwykle praktyczne. Skrzydło moskitiery przesuwane jest po prowadnicach zamontowanych na górze i dole otworu.

Zmieniamy klimat twojego otoczenia