Do jakich aranżacji wnętrz pasują drewniane żaluzje?

żaluzje drewniane

Z całą pewnością nie można odmówić żaluzjom drewnianym eleganckiego wyglądu oraz wygody użytkowania. Być może niektórzy zastanawiają się, w jakich wnętrzach sprawdzą się osłony okien wykonane z drewna. W naszym wpisie przedstawiamy zatem możliwości aranżacji wnętrz z żaluzjami drewnianymi w roli głównej.

W stronę klasyki i tradycji

Żaluzje drewniane to obok żaluzji aluminiowych jedne z chętniej wybieranych osłon okiennych. Po latach bezwarunkowego panowania rolet okiennych odkryliśmy na nowo urok tradycyjnych żaluzji. Te wykonane z drewna wnoszą do każdego pomieszczenia element klasyki i elegancji. Jest to zapewne zasługa samego drewna, które powszechnie kojarzy się z szykiem i dobrym smakiem. Jeśli dodamy do tych zalet walory użytkowe, to otrzymujemy wygodny i niebanalny rodzaj osłony okiennej. Produkowane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii żaluzje drewniane zapewniają doskonałą ochronę przed słońcem w dzień, a po zmierzchu zagwarantują nam intymność, oddzielając nas od ciekawskich spojrzeń. Możliwość ustawiania drewnianych lameli pod kątem ułatwi wybór szczelności przesłony, gdy nie chcemy całkowicie odgradzać się od świata.

Wykonane z naturalnych surowców żaluzje drewniane wydają się być idealną propozycją do wystroju okien we wnętrzach urządzonych w tradycyjnym stylu. Wespół z drewnianym parkietem, klasycznymi meblami oraz innymi dodatkami z drewna stworzą harmonijną całość o ponadczasowym uroku.

Nie musimy obawiać się, że elementy konstrukcyjne żaluzji popsują efekt. Przede wszystkim każda żaluzja posiada ozdobny karnisz maskujący metalową rynnę. Ponadto w zależności od upodobań można wybrać drabinkę sznurkową lub taśmową.

Miłośnicy aranżacji w stylu tradycyjnym docenią zapewne proponowane przez nas żaluzje w stylu retro. Ich charakterystyczną cechą są elementy w kolorze mosiądzu lub srebra, a uzupełnia je drabinka taśmowa. Wraz z ich montażem każde wnętrze zyska wyrafinowany charakter.

W nowoczesnym stylu

Solidność wykonania zapewnia korzystanie z żaluzji drewnianych przez lata. Ich niewątpliwym atutem jest łatwość montażu oraz dostępność w dwóch wymiarach: 25 mm i 50 mm. Te węższe zakładamy bezpośrednio do ram okiennych. Natomiast szersze egzemplarze pozwolą na zasłonięcie z całej wnęki okiennej, gdyż mocuje się je do ściany lub sufitu.

Oryginalny wygląd oraz łatwość czyszczenia żaluzji drewnianych powinny przekonać właścicieli wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu do zapoznania się z ich zaletami. Modele wyposażone w automatyczne systemy podnoszenia czy opuszczania przypadną do gustu każdemu miłośnikowi innowacyjnych rozwiązań. Drewniane lamelki doskonale podkreślą urodę ścian pomalowanych na różne kolory, a także tych pozostawionych w bieli. Nie będą też kłóciły się z surowymi betonowymi czy ceglanymi elementami w pomieszczeniach zbliżonych do modnego industrialnego stylu. Wprowadzenie drewnianych żaluzji sprawia, że każde wnętrze staje się przytulniejsze, ale nadal oryginalne i nowatorskie.

Omawiany typ przesłony jest wręcz idealny do pomieszczeń urządzonych na skandynawski sposób. Uwielbiane w tym stylu naturalne rozwiązania zachęcają do tego, by w charakterze osłon okiennych zastosować właśnie żaluzje drewniane. Miłośnicy pomieszczeń aranżowanych w stylu egzotycznym czy boho powinni zwrócić uwagę na żaluzje wykonane z bambusa lub drewna egzotycznego.

Zmieniamy klimat twojego otoczenia