Jak można pozbyć się hałasu z zewnątrz?

rolety

W domu powinniśmy się czuć przede wszystkim bezpiecznie. Ważny jest jednak również komfort mieszkańców. Niektórzy z nas mieszkają przy ruchliwej ulicy albo sąsiadują z firmami, które w codziennej pracy generują hałas. Takie sytuacje bywają frustrujące oraz wpływają negatywnie na samopoczucie. Bóle głowy czy poddenerwowanie oddziałują na nasze zdrowie, a często także na relacje z bliskimi. Właśnie dlatego warto zastosować odpowiednie rozwiązania, które choć w pewnym stopniu stłumią dochodzące z zewnątrz dźwięki.

Rolety zewnętrzne

W wielu domach zamontowane są okna PCV i drzwi zewnętrzne o wysokim współczynniku izolacyjności akustycznej. Żeby podnieść komfort życia i jeszcze bardziej stłumić dochodzące z zewnątrz hałasy, warto zainstalować rolety zewnętrzne. Dzięki ich zastosowaniu roboty budowlane, imprezujący sąsiedzi czy ruchliwa ulica nie będą już zmorą w codziennym funkcjonowaniu. Wszystko dzięki aluminiowemu pancerzowi, który wypełniony jest pianką poliuretanową. Takie rozwiązanie może obniżyć poziom hałasu o 7-14 decybeli. Dodatkowo same rolety również nie generują niepotrzebnego hałasu. Posiadają wmontowane ślizgacze i uszczelki gumowe albo szczotkowe. Zastosowanie takiego rozwiązania nie tylko podnosi komfort, ale również wpływa na trwałość rolet.

Jakie jeszcze zalety mają rolety zewnętrzne?

Inwestycja w rolety zewnętrzne zapewni nie tylko dźwiękoszczelność. Odpowiednio dobrany produkt pełni przede wszystkim funkcję antywłamaniową. Dzięki temu wyjeżdżając na wakacje, możecie być Państwo  spokojni, ponieważ ewentualna wizyta „niepożądanych gości” byłaby niezwykle trudna. Posiadają one również właściwości izolacyjne, dzięki czemu chronią budynek przed utratą ciepła przez okna. Należy także wspomnieć o kwestiach estetycznych. Rolety zewnętrzne wyglądają gustownie, a dzięki szerokiej gamie kolorystycznej, doskonale wpasują się w styl zewnętrznej części domu. Jeśli chcielibyście Państwo zwiększyć funkcjonalność rolet, możemy dodatkowo zaproponować na przykład  montaż moskitiery, by otwór okienny był chroniony również przed insektami.

Komfort w naszym życiu jest niezwykle ważny. Właśnie dlatego powinniśmy odpowiednio zabezpieczać się przed nadmiernym hałasem. Montaż rolet zewnętrznych na pewno w tym pomoże, dodatkowo jest inwestycją o wielu zaletach praktycznych i estetycznych.

Zmieniamy klimat twojego otoczenia