Koszty ogrzewania a rolety zewnętrzne

rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to bardzo ciekawa forma osłon okiennych. Mają one naprawdę sporo zalet, w związku z czym nie ma się co dziwić, że coraz częściej pojawiają się w oknach zarówno budynków firmowych, jak i domów prywatnych. Jednak czy zamontowanie rolet zewnętrznych jest opłacalne i wprost przekłada się na oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń? Przeanalizujmy ten temat!

Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne?

Jak już zaznaczyliśmy, rolety zewnętrzne posiadają bardzo dużo cech charakterystycznych, które bywają wręcz pożądane. Dzięki nim możemy całkowicie zasłonić okna czy drzwi i w ten sposób regulować nasłonecznienie oraz nagrzewanie pomieszczeń. Możemy nawet całkowicie odciąć dostęp naturalnego światła. Kolejna sprawa związana jest z tym, że rolety takie stanowią świetne zabezpieczenie antywłamaniowe. Są nawet specjalne rolety, odporne na zniszczenie czy próbę ich sforsowania. W wielu sytuacjach ta cecha rolet jest bardzo ważna i decyduje o ich zamontowaniu. Jednak rolety zewnętrzne pozwalają także na dodatkowe zabezpieczenie okien zimą. Jednak czy taka cecha rolet faktycznie wpływa na koszty ogrzewania budynku?

Montaż rolet zewnętrznych a oszczędności

Jak zauważyliśmy, korzyści z montażu rolet zewnętrznych jest sporo. Jednak ktoś może powiedzieć, że przecież nie dostajemy tego za darmo, w końcu za rolety trzeba po prostu zapłacić. Pamiętajmy jednak o tym, że rolety to właściwie pewna forma inwestycji. Warto więc wspomnieć o oszczędnościach, jakie rolety zewnętrzne mogą nam przynieść. Możemy śmiało powiedzieć, że ich zastosowanie przekłada się na koszty ogrzewania zimą. Kiedy rolety zostaną zasunięte, zabezpieczają nie tylko przed nadmiarem słońca, ale również przed silnym wiatrem, deszczem lub śniegiem. Zatem zewnętrzna roleta zapewnia lepszą izolację akustyczną i termiczną. Warto także wspomnieć, że okna to miejsca, w których występuje największa strata ciepła. Kiedy w czasie mrozu zasłonimy je roletą, ubytek ten jest znacznie mniejszy, zaś koszt ogrzewania może zmaleć nawet o ok. 25-30%.

W związku z tym, jeśli tylko istnieje taka możliwość, czyli mieszkamy na parterze w bloku lub we własnym domu, warto rolety zewnętrze zamontować i cieszyć się nie tylko komfortem i większym bezpieczeństwem, ale także sporymi oszczędnościami.

Zmieniamy klimat twojego otoczenia