Jak zamontować rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc to coraz bardziej popularne rozwiązanie stosowane w polskich domach. Dzięki nim można łatwo regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, a także zadbać o prywatność mieszkańców. Jeśli zastanawiasz się, jak zamontować rolety dzień i noc, ten artykuł jest dla Ciebie.

Wybór odpowiednich rolet

Przed przystąpieniem do montażu rolet dzień i noc, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim, należy dokładnie zmierzyć okno, aby zakupić rolety o odpowiednich wymiarach. Rolety dzień noc w Ząbkach mogą być montowane na ramie okiennej, na ścianie lub na suficie, dlatego warto zdecydować się na konkretną metodę montażu jeszcze przed zakupem. Ponadto, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są rolety – powinien być trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. Kolejnym aspektem jest kolorystyka – rolety powinny komponować się z wystrojem wnętrza.

Montaż rolet na ramie okiennej

Montaż rolet dzień i noc na ramie okiennej jest jednym z najprostszych sposobów instalacji. W tym przypadku nie trzeba wiercić otworów w ścianie ani w suficie. Wystarczy przymocować specjalne uchwyty do ramy okiennej za pomocą śrub lub taśmy dwustronnej. Następnie należy zamontować kasetę z roletą na uchwytach i sprawdzić, czy jest ona stabilna. Po zamocowaniu kasety, można przystąpić do instalacji prowadnic bocznych – wystarczy wsunąć je w odpowiednie miejsce i zablokować za pomocą zatrzasków.

Montaż rolet na ścianie lub suficie

Jeśli zdecydujesz się na montaż rolet dzień i noc na ścianie lub suficie, będziesz musiał wykonać kilka dodatkowych czynności. Przede wszystkim, trzeba przygotować miejsce montażu – upewnij się, że powierzchnia jest równa i czysta. Następnie oznacz miejsca, w których będą znajdować się uchwyty – warto użyć poziomicy, aby zachować równość. Po oznaczeniu miejsc, wiercimy otwory i mocujemy kołki rozporowe. Teraz możemy przymocować uchwyty za pomocą śrub, a następnie zamontować kasetę z roletą. Podobnie jak w przypadku montażu na ramie okiennej, na końcu instalujemy prowadnice boczne.

Zmieniamy klimat twojego otoczenia